Sık Sorulan Sorular

Burada en sık sorulan soruları topladık.
Destek ile iletişime geçmeden önce lütfen bunları okuyun.

Sipariş İptali yada Teslimat Bilgileri Değişikliği Nasıl Yapılır?

Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?

Yanlış bakım paketi sipariş ettiyseniz veya fikrinizi değiştirdiyseniz ürünlerinizin kargo hazırlıkları başlamadan önce yada servisimizde hizmet alımı gerçekleşmeden önce aşağıdaki adımları takip ederek kolayca iptal edebilirsiniz.

1. “Hesabım” >“Siparişlerim” > “Destek Talebi” adımlarını takip ederek.
2. “Hesabım” bölümünde yer alan “Destek Talebi” adımından.
3. Anasayfa’da ekranın sağ alt bölümünde bulunan “Canlı Destek” e tıkladığınızda açılan alternatif iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Ürünleriniz kargolanmak üzere hazırlanmaya başlandıysa (faturanız kesildiyse) veya kargoya verildiyse iptal edilemez. Bu durumda ürünü teslim aldığınızda iade edebilirsiniz.

İPUCU:

Ücret iade işlemleri 7 iş günü içerisinde tamamlanır. İadeniz tamamlanıp bankanıza iadeniz yapıldığında email ile bilgilendirilirsiniz.

Siparişimin teslimat adresini veya alıcı adını değiştirebilir miyim?

• Anasayfada yer alan “Hesabım” bölümünde bulunan “Siparişler“ sekmesinden siparişinizin durumunu kontrol edin. Eğer siparişiniz “Siparişiniz Alındı” ya da “Siparişiniz Hazırlanıyor” statüsünde ise aşağıdaki kanaldan talebinizi bize iletin.

“Anasayfa” bölümünde sağ alt bölümde yer alan “Canlı Destek” butonu

• Eğer siparişiniz “Kargoya Verildi” statüsündeyse alıcı ve/veya adres değişikliğini kargo firmaları da sadece belirli bir süre içerisinde yapabilir.

Değişiklik talebinizi iki şekilde iletebilirsiniz:

1. Kargonun gönderildiği kargo firması ile irtibata geçerek,
2. “Anasayfa” bölümünde sağ alt bölümde yer alan “Canlı Destek” butonu

Ücret ve Ürün İade Bilgilendirmesi

İade/iptal ettiğim ürünün ücret iadesi ne zaman yapılacak?

•İptal ettiğiniz bir siparişin ücret iade işlemleri 7 iş günü içerisinde tamamlanır.

•İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir;

  1. Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
  2. Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 gün içerisinde iade süreci tamamlanır.
  3. Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize, karşı ödemeli kargo ile geri gönderilir.

 • Ayrıca iptal veya iadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir.
• Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir.
• ‘Hesabım’ bölümünde yer alan ‘Siparişler’ sekmesindeki sipariş numaranızla bankanızdan iade kontrolü yapabilirsiniz.
• İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.
• Taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bankaya tek seferde öder. Banka, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade eder. Örnek: Ürünlerinizi 3 taksitle aldıysanız 3 ayda iade tamamlanır.

Satın Aldığım Ürünleri Nasıl İade Edebilirim?

Web sitemizden aldığınız taşınabilir tüm ürünlerinizin kolay iadesi için, ürününüzü, aksesuarları, faturası ve iade formu ile beraber kendi kutusuna koymanızı rica ederiz. İade formumuzu buraya tıklayarak doldurabilirsiniz. Ardından, iade işlemleri kapsamında kargo kuryesi paketinizi adresinizden teslim alacaktır. İadenizin depomuza ulaşması ve iade talebinizin onaylanması durumunda, ürün bedeli 14 gün içerisinde ödeme yönteminize göre iade edilir.

Kolay iade sürecimizin işlemesinde iade formunuzun ürünler ile beraber aynı anda depomuza ulaşması çok önem taşıdığından, formsuz ürün iade kargolarını göndermemenizi rica ederiz.

Kargo Hizmetleri ve Kampanya Koşulları

Kargoyu Teslim Alırken Dikkat Edilmeli

Kargo görevlisinden siparişinizi teslim alırken paketinizin hasarsız olduğundan emin olun. Paketiniz hasarsızsa teslim formunu imzalayıp, ürününüzü teslim alabilirsiniz.

Paketinizin hasarlı gelmesi durumunda kargo görevlisine paketin hasarlı olduğuna dair tutanak tutturun ve kargo görevlisine paketi geri verin. Ardından çağrı merkezimizi arayarak ürünün değişimi veya iadesi için bilgi alabilirsiniz.

İade Ürünlerde Kargo İşlemleri

İade edilecek ürünleri kargoya vermeden önce mutlaka İade Formu’nu doldurun! İade formumuza buraya tıklayarak doldurabilirsiniz.

Ardından, sizlere verilen “iade kargo kodu” ile sadece anlaşmalı kargo şubelerinden gönderim yapabilirsiniz. Eğer farklı bir kargo firmasıyla ürünleri göndermek isterseniz kargo ücretinin müşteri tarafından ödenmesi gerektiğini unutmayın.

Anlaşmasız kargo firmaları ile gönderilen alıcı ödemeli kargolarınız depo tarafından teslim alınmaz. İadenizin depomuza ulaşması ve iade talebinizin onaylanması durumunda, ürün bedeli 14 gün içerisinde ödeme yönteminize göre iade edilir.

Kolay iade sürecimizin işlemesinde iade formunun kargo işlemlerinden önce depomuza ulaşması çok önem taşıdığından, iade işlemi başlatmadan kargolarınızı göndermemenizi rica ederiz.

Kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?

• İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz.

• İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın veya varsa ürünlerin indirimi düşülerek yapılır.

İPUCU: Hediye ürün içeren kampanyalarda oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan fatura tutarı kampanya şartını sağlamıyorsa, iade edilecek hizmet bedelinden hediye ürünlerin ücreti kesilerek geri ödeme yapılır.

Ücretsiz Kargo Kampanyaları

Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

Örneğin: 450TL üzeri ücretsiz kargo kampanyasından faydalanarak, 500TL’lik bir sipariş oluşturdunuz. Bu siparişinizde kargo bedeli 55TL olarak hesaplandı ve siz kampanya kapsamında bu bedeli ödemediniz. Siparişinizde bulunan 60TL’lik bir ürünü iade ederseniz, iade sonrası yeni fatura tutarınız 440TL olarak düzenlenecektir. Yeni fatura bedeliniz kampanya şartlarını karşılamadığı için kargo ücretide tarafınıza fatura edilecektir. Bu durumda sadece 5TL’lik bir ücret iadesi alabilirsiniz.

Sorunuza Cevap Bulamadınız mı?

Aradığınız cevapları sık sorulan sorular arasında bulamadıysanız, lütfen;